Warto zwiedzić, będąc w Danii

Categories:turystyka

Kiedy chce się zwiedzić Kopenhagę, najczęściej turyści decydują się najpierw dotrzeć do Portu Nyhavn, z którego to następnie przedostają się do stolicy Królestwa Danii. Po podróży do tego zakątka Skandynawii warto zatrzymać się na drobną przekąskę, a najlepiej w postaci tradycyjnego smorrebrod, czyli kanapki w stylu duńskim – razowe pieczywo, warzywa, ryba, owoce morza, kawior, anchois, mięso – co kto woli i na co w danym momencie ma ochotę. Do tego kufel narodowego piwa i frytki, a później dla spalenia kalorycznego posiłku – przejażdżka darmowym rowerem z wypożyczalni i oglądanie malowniczych krajobrazów.

Dla imprezowiczów
Wybierać się do Danii zdecydowanie mogą wszyscy ci, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Fiordy, park krajobrazowy, łąki i pastwiska to oczywiście warte obejrzenia miejsca geograficzne w swym charakterze, ale z pewnością nie jedyne, jeżeli chodzi o tę część Skandynawii. Dużo bardziej popularne, wbrew pozorom, zwłaszcza kiedy mowa o Kopenhadze, są punkty rozrywkowe. Do stolicy jedzie się po to, żeby poimprezować, a jest gdzie – w klubach, na dyskotekach, barach muzycznych. Wszystkie one są czynne do białego rana i proponują bogaty wachlarz rozrywek. Sporo najważniejszych znajduje się w dzielnicy Vesterbro. Znajdzie tam zajęcie i idealne dla siebie miejsce każdy, niezależnie od preferowanego typu muzyki.

Dla lubiących rozrywkę
Miejscem, które obowiązkowo musisz zwiedzić, jeżeli stawiasz w swym życiu na nietuzinkowa rozrywkę jest Tivoli. Popatrz na ten wyraz od tyłu, a zorientujesz się, że jest to I lov’ it, a więc w dosłownej interpretacji – Kocham to. Jest to nazwa parku rozrywki w Kopenhadze, jaki istnieje prawie dwieście lat! To niesamowite ogrody, które zostały hucznie otwarte w sierpniu 1843 roku i do tej pory biją rekordy popularności.