Na wczasy do duńskiej Kopenhagi

Categories:turystyka

Do Kopenhagi można docierać na rozmaite sposoby, w tym drogą lotniczą, ale też promem, a nawet jadąc autem. To stolica tętniąca życiem, która śmiało może stawać do rywalizacji ze słynnymi punktami Europy, w tym Paryżem, Amsterdamem, a nawet Londynem. Co takiego jest tam do roboty? Spójrz w dalsze fragmenty naszego wirtualnego przewodnika po sercu Danii!

Inaczej niż w innych częściach Europy
Każdy, kto chociaż trochę podróżował po kontynencie europejskim z pewnością zgodzi się po wizycie w Kopenhadze, że tam jest nieco inaczej niż w innych krajach. Dlaczego? Nie ma tam przykładowo terenów bulwarowych, z których słynie w szczególności francuski Paryż. Brak tam także zgiełku typowego dla Londynu. Nie występują tam też kanały popularne w Amsterdamie. To co tam jest? Stolica duńska wyróżnia się w głównej mierze rowerami, barami typu foodtruck, przepięknymi widokami, klubami, dyskotekami, stylowymi kawiarniami i czystością. Można zwiedzić Stare Miasto na nogach, generalnie całą Kopenhagę damy radę przejść pieszo, ale będzie to dość czasochłonne, lecz nie jest nierealne, ponieważ obszar ten posiada świetne ścieżki dla przechodniów. Wystarczy zaś jeden weekend aby spacerkiem przedreptać po Starym Mieście, zatrzymując się w kluczowych jego miejscach. Nie zapomnijmy o przyjrzeniu się figurze biskupa Absalona, który stanowi założyciela Kopenhagi, ratuszowi z szesnastego stulecia oraz usytuowanej obok ratusza figurze przedstawiającej Andersena – mistrza bajkopisarstwa. Popularny w Kopenhadze deptak to natomiast Stroget.

Na rowerze
Nie masz sił na podróżowanie po Kopenhadze pieszo? Nic straconego! Nie musisz wydawać ani grosza, bowiem zwiedzanie możliwe jest także rowerem, i co bardzo ważne – bierzesz je za darmo, z wypożyczalni. Wrzucasz monetę, kilkadziesiąt koron, wyjmujesz jednoślad i pędzisz w wybrane miejsca stolicy Danii. Kiedy oddajesz pojazd, pieniądze trafiają do Ciebie z powrotem. Na rowerowej wycieczce najbardziej polecamy przejazd po Starówce.