Dania – kiedy wybrać się w podróż?

Categories:turystyka

Zanim udasz się do Królestwa Danii, dowiedz się coś na jej temat. Z myślą o wszystkich wybierających się w podroż do Skandynawii, niniejszy wirtualny przewodnik. Tych informacji nie możesz pominąć! Miłej lektury dalszych fragmentów.

Wyspiarski kraj
Dania jest krajem wyróżniającym się charakterem wyspiarskim, jeżeli chodzi o jego geografię. To państwo raczej nizinne krajobrazowo, jakie ma ponad 1400 wysp – małych i większych, z czego nazwy posiada ponad 440, a jakieś 70 jest zamieszkiwanych. 40 z tych zamieszkałych to miejsca odwiedzane najczęściej przez turystów. Warto wspomnieć także, że formalnie w teren Danii wlicza się Grenlandię oraz Wyspy Owcze.

Pogoda w kratkę
Ciężko jest wybrać się do Danii tak, aby być w pełni zadowolonym z pogody. Warunki atmosferyczne raczej nie rozpieszczają, ponieważ obszar ten znajduje się na terenie Skandynawii, czyli leży na północnych częściach naszego kontynentu, w związku z czym uchodzi za kraj deszczowy i chłodny. Z danych pogodowych wynika, że jest to miejsce, w którym pada aż 150 dni w roku, w tym jakoś równo miesiąc pada śnieg i to dość intensywnie. Co do temperatur natomiast, średnia roczna wynosi jakieś 7 – 8 stopni. Za najchłodniejszą część Danii uznaje się zaś Jutlandię, a więc teren Półwyspu Jutlandzkiego. Najcieplej zaś jest na wyspach zwanych Lolland, Langeland i Falster.

Kiedy jechać?
Idealnego momentu na podróż do Danii nie ma, ponieważ do tego kraju zawsze warto jechać, a pogoda jak widać po lekturze powyższego akapitu, jest tam zazwyczaj chłodna i dość wilgotna oraz deszczowa. Niemniej jednak świetnie będzie się zwiedzało Królestwo w okresie lata i wiosny, doskonale od maja do lipca.