Te rejony Danii warto zobaczyć

Categories:turystyka

Na wycieczkę do Królestwa Danii? Jak najbardziej, ale z naszym przewodnikiem jako kompendium wiedzy! Zapraszamy do poczytania kluczowych wiadomości z zakresu charakterystyki tego przepięknego zakątka Europy. Co jest tam warte do zwiedzenia? Poczytaj w dalszych częściach naszego wirtualnego informatora.

Wyspa Zelandia
Ogólnie rzecz biorąc, ponad czterdzieści wysepek Danii jest zamieszkanych, a w większości zainteresowaniem cieszy się kilka, z czego zdecydowanie najbardziej malownicza jest Zelandia. Jest ona znana nie tylko wśród chętnie zjawiających się w Królestwie Danii Niemców, Szwedów, czy Norwegów, ale także Polaków, Rosjan, Amerykanów, a nawet wizytatorów z krajów azjatyckich. Powody? Przede wszystkim ogrom różnorodnych atrakcji i możliwości zafundowania sobie rozrywek. Drogo, bo ogólnie Skandynawia jest kosztowna, ale naprawdę warto. Wyspa Zelandia jest niesamowicie ciekawa, a w szczególności na większą uwagę zasługuje jej południowy obszar. Należy także wspomnieć o Mon, Lolland czy Falster, które zatłoczone są turystami, bez względu na to, czy jest sezon turystyczny, czy nie. W tych miejscach Danii są najczystsze plaże w całej Europie. Można tam uprawiać wybrane dyscypliny sportowe, a zwłaszcza jest to prawdziwy raj dla zwolenników windsurfingu.

BonBon-Land
Wybierając się do Królestwa Danii, nie można również pominąć BonBon-Land, która jest ulokowana w Holme Olstrup. Co to za atrakcja? Jest to fantastyczna fabryka cukierków, będąca niesamowitą gratką dla zwolenników słodkości. To świetne doświadczenie na koncie również uwielbiających słodycze dzieciaków. Warte wybrania się miejsce nie tyle do pooglądania, ale zasmakowania. Dodatkowo, BonBon-Land to centrum rozrywkowe, które proponuje bogaty wachlarz zabaw rozrywkowych na powietrzu, morzu, ziemi – do wyboru, do koloru.

Park Krajobrazowy Knuthenborg
Jeżeli lubisz spędzać czas wolny aktywnie, ale i na świeżym powietrzu, a krajobraz Cię otaczający jak najbardziej preferujesz, by był związany z przyrodą, koniecznie wybierz się do magnesującego turystów od lat Knuthenborg, czyli parku krajobrazowego Danii, który uchodzi za jeden z dominujących obszarów geograficznych całej północnej części naszego kontynentu.