Pamiątki z Danii, czyli zakupowe „must have”

Categories:turystyka

W najbliższym czasie planujesz podróż do Danii? Zapraszamy Cię do poczytania wiadomości dotyczących najpowszechniejszych pamiątek z Królestwa, na które polują turyści. Poniżej krótkie zestawienie rzeczy, które będą stanowiły symbol serca Skandynawii.

Bursztyn
Numer jeden na liście klasycznych souvenirów. Niestety, prawdziwe bursztynowe wyroby są dość drogie. W szczególności są one kosztownym wydatkiem, kiedy wchodzą w skład artykułów jubilerskich, ale naprawdę stanowią wartościową pamiątkę.

Świeczki
Dania słynie z pachnidełek, kadzidełek, a tym samym i zapachowym, mocno aromatyzowanych świec. W zasadzie nie ma problemu z ich znalezieniem i to zróżnicowanych cenowo, więc każdy wyszuka coś na własną kieszeń. W Danii świeczek jest bez liku i są one wszędzie, przyjmując rozmaite formy, wielorakie kształty, zapachy i barwy. Doskonałe do praktycznego wykorzystania na co dzień, jak i idealne na ozdoby wnętrz.

Porcelanowe cudeńka
Królestwo Danii to zarazem królestwo porcelany, która jest wszędzie – a w szczególności w duńskiej Kopenhadze. Można dostać tam filiżanki, kubeczki, sosjerki, wazy, talerze, czy półmiski. Jest to droga pamiątka, ale zarazem stanowiąca inwestycję na długie lata. Wyróżnią się efektywnością, elegancją, solidnością wykonania.

Pocztówki
Chyba gdziekolwiek, gdzie jedziemy możemy znaleźć pocztówki jako pamiątki kupowane najczęściej. W Danii jest podobnie, a do tego poza zwyczajnymi kartkami pocztowymi należy zwrócić uwagę także na malowanki – ulicznymi artyści rzucają się w oczy non stop, malując swoje małe arcydzieła wystawiane na handel. Można także zakupić nowoczesne widokówki 3D prezentujące panoramę najważniejszego duńskiego miasta, czyli Kopenhagi.