Na wycieczkę do Danii

Categories:turystyka

Każdy decydujący się na podróż zagraniczną z pewnością ma wiele pytań, na które odpowiedzi oczekuje w sieci. Zamiast czytać wpisy i komentarze znajdujące się na forach internetowych, skoncentruj się na naszym obiektywnym przewodniku. Dziś informator poświęcony zwiedzaniu Danii – serca Skandynawii.

Koszty
Ciężko jest generalizować, ile można wydać w Królestwie Danii, bo przecież to kwestia indywidualna, niemniej jednak trzeba dodać, że jest to kraj niesamowicie drogi, a wszystko z tego względu, iż ogólnie podróż do „bogatych” zakątków Europy, jakimi niewątpliwie jest cała Skandynawia to spory wydatek. Można jednakże, przy racjonalnym dawkowaniu wrażeń, doświadczeń i rozrywek oraz wcześniejszym zarezerwowaniu pobytu w jakimś punkcie zakwaterowania, ograniczyć się w kilka osób do 3 tysięcy złotych na głowę, w czym natomiast znajduje się już podróż samolotem, czy nawet autem i koszty paliwa, nocleg, różne bilety wstępu do miejsc zabytkowych, opłaty za przejazdy drogowe, wycieczki promem, żywność.

Miejsca do zwiedzenia
W zasadzie nie można powiedzieć, że jakaś część Danii nie jest warta zwiedzenia i swojej ceny, bo tak nie ma w tym zakątku Europy, który w całości mimo iż jest mocno zróżnicowany, w rzeczywistości kusi wszystkim- od malowniczych widoków, przez krajobraz, zabytki itd. Istotne miejsca to oczywiście stolica, a więc Kopenhaga, ale też wysepki, z czego ponad czterdzieści jest zamieszkałych. Obowiązkowy punkt na mapie docelowej to z pewnością także wyspa Zelandia. Interesująco prezentują się także Legoland, Malmo, Lund.